На Кіровоградщині розгорілася «земельна» війна (ВІДЕО)
У селі Інгуло-Кам’янка Новгородківського району Кіровоградської області восьмеро людей з 2006 року не можуть отримати 2 гектари землі.
Про це повідомляє Репортер з посиланням на Суспільне.
За словами жителя села Олександра Борщова, голова сільради не дає місцевим жителям землю, натомість здає її в оренду. Чоловік розповів, що написав заяву в обласне управління Держгеокадастру, щоб перевірили відповідність зайнятої землі документам. З його слів, відбулось незаконне захоплення землі:
Ці землі знаходяться в комунальній власності. Комунальну власність села ніхто не розпайовував і не давав права особам, які зараз нею володіють, її обробляти. Депутати сільської ради зобов’язали голову сільради провести інвентаризацію.
З перевіркою в село приїхав начальник відділу контролю за використанням земель району Віталій Іщенко:
Залучив геодезиста. Він робить заміри там, де, за наданими свідченнями, має місце самовільне захоплення ділянок. Встановлюємо точні площі, будемо притягати до відповідальності осіб, які займають ці ділянки.
За словами голови сільради Віти Липкан, вільної землі в селі 6 гектарів:
У нас є закинуті городи. Якщо люди в змозі їх обробити, то пишуть заяви – і на 50 соток, і на 10 – у кого скільки є бажання. За межами села є 398 гектарів пасовищ, але не всі вони придатні до використання – багато терляків, багато каміння.
Віта Липкан розповіла, що виділяти ділянки пасовищ, за бажання людей, почнуть після інвентаризації земель комунальної власності:
Якщо людина захоче взяти, зможе його обробити, то, вважаю, що сесія йому не відмовить. Землі запасу і резерву перебувають в оренді. Договори заключала Новгородківська районна адміністрація, закінчуються вони у 2021-2026 роках.
За словами інспектора Віталія Іщенка, результати перевірки будуть за 15 днів. Штраф за незаконне займання земельної ділянки – від 170 до 340 гривень.
Право на отримання до 2 гектарів землі мають усі громадяни України. Про це розповів юрист Юрій Деркаченко:
Кожна особа, незалежно від того, де вона проживає, має право отримати безкоштовно 2 гектара землі і приватизувати її для ведення особистого сільського господарства. Це може бути і 10 соток, це може бути гектар, але не більше двох гектарів.
Медіа
Прокоментувати:
Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається