Вівторок, 08 вересня 2020 15:57 Автор Reporter

У Кропивницькому пояснили, що робити при підозрі на Covid-19 (АЛГОРИТМ)

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
У Кропивницькому пояснили, що робити при підозрі на Covid-19 (АЛГОРИТМ) http://sts.sumy.ua/

Начальник управління охорони здоров’я Кропивницької міськради Оксана Макарук звернула увагу містян на необхідність чіткого дотримання алгоритму дій у разі підозри на коронавірусну хворобу.


Про це повідомляє Репортер з посиланням на прес-службу міськради.


У разі підозри: підвищена температура, ознаки респіраторного захворювання, нежить, сухий кашель, ломота, біль в тілі людина має зв'язатися телефоном зі своїм сімейним лікарем. Він консультує пацієнта, а при необхідності призначає виїзд мобільної бригади на дім до пацієнта для здійснення ПЦР тестування. Якщо у пацієнта не підписана декларація з сімейним лікарем, це не обмежує його права на отримання медичної допомоги. Хворий може звернутися на регіональну гарячу лінію, яка визначена Міністерством охорони здоров'я по кожній області. У Кропивницькому це номер: 24-13-14. Ця лінія працює вдень, але є і цілодобова регіональна гаряча лінія: 800-500-238, диспетчер якої скоригує дії пацієнта. Крім того, можна викликати бригаду екстренної медичної допомоги за телефоном 103, — наголосила Оксана Макарук.


У Кропивницькому запроваджено ІФА тестування, звернула увагу начальник управління охорони здоров’я. Ці лабораторні дослідження виявляють антитіла до коронавірусної хвороби і можуть свідчити про гострий період хвороби, або про вже перенесене захворювання. ІФА тестування проводиться на базі поліклінічного відділення № 1 по вулиці Габдрахманова та на базі поліклінічного відділення Центральної міської лікарні по вулиці Кропивницького.


Безкоштовне ІФА тестування проводиться для медичних працівників, працівників груп ризику та для осіб, яких з підозрою направляють на госпіталізацію і які мають електронне направлення від сімейного лікаря. Для всіх інших категорій населення це тестування платне, — підкреслила Оксана Макарук.


За її словами, лікування коронавірусної інфекції здійснюється за затвердженим протоколом. Фінансування такого «ковідного пакету» лікування здійснюється через опорний заклад — Центральну міську лікарню. В пакет безкоштовних послуг входять: тестування, лабораторні обстеження, медикаментозний супровід відповідно до національного переліку, інструментальне обстеження та консультація необхідних спеціалістів.

Прочитано 613 разів

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Форма Авторизації